Nauka snowboardu

Ostatnimi czasy uprawianie snowboardu staje się znacznie bardziej popularne w Polsce. W krajach Europy Zachodniej, na przykład we Włoszech, w Niemczech i we Francji uprawianie snowboardu jest już bardzo znane i powszechne. Nie ulega wątpliwościom, że uprawianie snowboardu obok jazdy na nartach jest najbardziej lubianym zimowym sportem. Najcżęściej uprawianie snowboardu znajduje się w centrum zainteresowania młodzieży. Osoby, dla których uprawianie snowboardu jest jeszcze czarną magią, nie powinny uczyć się tego sportu same. Nauka snowboardu na własną rękę jest bowiem bardzo niebezpieczna i może skończyć się poważnym urazem kończyn górnych lub dolnych i innych części ciała. Dlatego też osoby, które są zainteresowane uprawianiem snowboardu, powinny udać się do specjalnej szkółki nauki snowboardu i skorzystać z pomocy instruktora. Poza tym można także ćwiczyć pod okiem osoby doświadczonej, która zna wszystkie techniki snowboardu i wie, czym grozi niewłaściwe uprawianie snowboardu. Osoba ta powinna także potrafić udzielać pierwszej pomocy , jeśli zaszłaby taka potrzeba. Zazwyczaj jednak pierwsze treningi kończą się pomyślnie dla początkującego.Komentarze do wpisu Nauka snowboardu:

Napisał(a): Ostry76 w dniu: Środa, 29 października 2014 o 00:56

Nauka jest łatwiejsza dla osób umiejących jeździć na nartach. Nie przez techniki, a przez to, że nie boją się tak stoku jak zupełni nowicjusze ;)

Napisał(a): Pele52 w dniu: Środa, 1 lutego 2017 o 12:52

Polecam zebrać się grupą znajomych na stok. Wtedy bardzo łatwo doświadczeni nauczą tych mniej doświadczonych. Oprócz tego zawsze jest raźniej i weselej gdy komuś nie idzie. Lekcja z instruktorem może pomóc ale nie możemy oczekiwać, że instruktor załatwi za nas cały proces nauki. To my przede wszystkim musimy chcieć jeździć na desce i ćwiczyć to co nam nie wychodzi. Wtedy sukces pojawi się niemal sam.