Rękawice

Jazda na desce snowboardowej jest niezapomnianym przeżyciem. Tym sportem nikt się nie znudzi. Niemniej jednak na snowboardzistów czekają niemiłe niespodzianki. Aby ich uniknąć powinni zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria. Jednymi z nich są rękawiczki. Rękawice mają największą styczność ze śniegiem. Powinny być zatem wodoodporne. Dłonie muszą być przez nie chronione przede wszystkim przed zimnem i wodą. Jeśli zabraknie rękawic, może dojść do odmrożenia. Rękawice muszą być wykonane z bardzo wytrzymałych materiałów, które nie  są przemakalne. W przeciwnym razie ulegną zniszczeniom mechanicznym już po kilku jazdach. W końcu rękawice to gadżet, który ma najczęstszą styczność z podłożem, pomijając rzecz jasna deskę snowboardową. Rękawice dla snowboardzistów dostępne na rynku charakteryzują się tym, że mają długi mankiet, który jest zakładany na rękawy kurtki. Dzięki temu snowboardzista zapobiega przedostaniu się śniegu pod kurtkę. Ponadto w sklepach sportowych można także znaleźć rękawice krótkie. Rękawice z mankietami są polecane przede wszystkim miłośnikom freestyle’u.Komentarze do wpisu Rękawice:

Napisał(a): robert w dniu: Środa, 29 października 2014 o 01:08

Początkującym bez nieprzemakalnych rękawic nie radzę się wybierać wcale na stok, ręce odpadają z zimna jako pierwsze już po kilku minutach.

Napisał(a): robert w dniu: Środa, 1 lutego 2017 o 13:05

Najczęściej jakość rękawic możemy sprawdzić dopiero w praktyce - na stoku. Warto jednak poczytać opinie w internecie o modelu który nas interesuje. Inaczej można przepłacić - tak jak ja - i być niezadowolonym ze sprzętu, który po prostu nie był wart swojej ceny.